۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد
دوربيني كه همه چيز را در خانه زير نظر مي‌گيرد
دوربيني كه همه چيز را در خانه زير نظر مي‌گيرد
دوربين اين ابزار 2 مگاپيكسلي است و مي‌تواند بسته به پهناي باندي كه در اختيار گرفته از حالت Full HD به كيفيت پايين‌تر تغيير كند

شركت Amaryllo دوربين فول‌ اچ‌دي iCamPro را به عنوان اولين روبات امنيتي خانگي دنيا معرفي كرده است. اين روبات كوچك مي‌تواند به عنوان دوربين٬ تمامي اتفاقات دفتر كار يا خانه‌ي شما را تحت نظر داشته باشد و نقش چشم و گوشتان را زماني كه در خانه حضور نداريد بازي خواهد كرد. اپ ارتباطي كه براي اين ابزار طراحي شده به وسيله‌ي هشدارهاي تصويري كه به صاحبخانه مي‌فرستد او را در جريان اتفاقات محل قرار مي‌دهد.

ماه پيش نيز اين ابزار توانسته بود يكي از جوايز مربوط به بهترين نوآوري را از آن خود كند و اگر همه چيز خوب پيش برود تا سال آينده مي‌توان اين ابزار را در بازار مشاهده كرد.

iCamPro به اندازه‌اي كوچك است كه بتوان آن را با يك دست نگه داشت٬ بنابراين اتصال آن به شبكه‌ي بي‌سيم خانگي و بهره‌گيري از ويژگي‌هاي هوشمند آن ساده‌ است. يكي از مهم‌ترين ويژگي‌ها اتصال اين ابزار به گوگل درايو و آپلود ويديوهاي گرفته شده به صورت مستقيم است. دوربين اين ابزار 2 مگاپيكسلي است و مي‌تواند بسته به پهناي باندي كه در اختيار گرفته از حالت Full HD به كيفيت پايين‌تر تغيير كند.

لنزهاي به كار رفته در اين دوربين قابليت ديدي با زاويه‌ي وسيع بدون ايجاد هرگونه اعوجاج در تصوير را داراست و مي‌توان انتظار ويديويي پيوسته و بدون تاخير را داشت. هم چنين اين ابزار از رمزنگاري 256 بيتي و فيلتر فروسرخ و البته پشتيباني از هر دو سيستم عامل اندرويد و iOS نيز برخوردار است.

شركت پشتيبان اين ابزار كمپيني 1000 دلاري را در Indiegogo راه انداخته كه تا كنون 12300 دلار جذب سرمايه كرده٬ اين در حالي است كه هنوز يك ماه به اتمام اين زمان باقي مانده است. براي خريد يكي از اين ابزارها پيش از عرضه٬ مي‌توان با پيش پرداخت 149 دلار نمونه‌ي سفيد رنگ آن را تهيه كرد. پيش بيني مي‌شود فروش اين ابزار از اواسط سال 2015 آغاز شود.

تاریخ:
1395/03/26
تعداد بازدید:
9
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal