۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۰ آذر
آموزش تنظيم كردن مودم TP-Link

آموزش نصب، كانفيگ و تنظيم كردن مودم روترهاي بيسيم و سيمي ساخت TP-Link براي اتصال به اينترنت به صورت تصويري در رابط‌هاي مختلف آن به زبان ساده.

درصورتي كه براي اولين بار از مودم روترتان استفاده كنيد، يا بعد از ريست كردن تنظيمات آن، قادر به اتصال به اينترنت نخواهيد بود و دو راه بيشتر نخواهيد داشت: خودتان مودمتان را تنظيم و كانفيگ كنيد يا از فرد ديگري كمك بخواهيد. مي‌توانيد از ارائه دهنده خدمات اينترنتي (ISP) خود كمك بخواهيد تا آن‌ها مودم را تنظيم كنند اما در اين صورت مقداري پول و از همه مهمتر فرصت يادگرفتن تنظيمات را از دست خواهيد داد بنابراين در اين پست به اين بحث به صورت تصويري پرداخته خواهد شد تا هر وقت مشكلي داشتيد، بتوانيد مودمتان رو از نو نصب، تنظيم و كانفيگ كنيد.

نحوه كانفيگ و تنظيم كردن مودم

پيش از آن كه به بحث كانفيگ كردن مودم بپردازيم، بايد متوجه آدرس Gateway پيشفرض شويد. Gateway آدرس IP اي است كه كامپيوترها به وسيله آن با مودم يا روتر ارتباط برقرار مي‌كنند. اين آدرس به احتمال بسيار زياد 192.168.1.1 يا 192.168.0.1 است اما درهر حال، اگر اين آدرس كار نكرد يا به دليل ساير مشكلات نتوانستيد به تنظيمات مودم روتر دسترسي داشته باشيد، پست مشكل ورود به تنظيمات مودم و روتر را بخوانيد. همچنين اين آدرس معمولاً در پشت مودم نيز نوشته مي‌شود.

1- ابتدا مرورگر خود را باز كرده سپس به آدرس Gateway خود برديد. اين آدرس معمولاً 192.168.1.1 است. درصورت نرفتن به اين آدرس، 192.168.0.1 را امتحان كنيد.

Default Gateway Address

 

2- پنجره‌اي مشابه تصوير زير باز خواهد شد (اين تصوير در مرورگر فايرفاكس است). عنوان اين پنجره در فايرفاكس و گوگل كروم Authentication Required و در اينترنت اكسپلورر Windows Security است. در اين پنجره دو فيلد مي‌بينيد كه بايد در يكي از آن‌ها نام كاربري و ديگري رمزعبور مودم را وارد كنيد. نام كاربري و رمز عبور درصورتي كه در تنظيمات مودم قبلاً تغيير داده نشده باشد به احتمال زياد admin و admin است (هم براي رمز عبور و هم پسورد) اگر آن را تغيير داده‌ايد، يوزر و پسورد جديد را وارد كنيد. در صورت اشتباه بودن رمز يا نام كاربري، بايد از طريق جستجو در اينترنت يا برگه مودم آن را پيدا كرده يا به صورت دستي تنظيمات مودم را ريست كنيد. پيشنهاد مي‌شود پست نام كاربري و رمز عبور پيشفرض TP-Link را بخوانيد.

Default Gateway Authentication

 

نحوه پيكربندي، نصب، كانفيگ يا تنظيم كردن مودم بسيار ساده است ولي ممكن است براي برخي از كاربران كمي گيج كننده باشد به همين دليل در اين بخش آموزش دو مودم روتر ADSL (نسخه ADSL2+) كه هر دو قابليت وايرلس (به عبارتي، واي فاي) دارند، قرار گرفته است كه از رابط‌هاي كاربري مختلفي استفاده مي‌كنند. منظور از رابط كاربري، همان قسمت گرافيكي تنظيمات و پيكربندي‌هاي مودم است. با توجه رابط كاربري خود، بر روي يكي از بلوك‌هاي زير كليك كنيد تا آموزش آن نمايان شود. درصورتي كه اين رابط كاربري، مانند مودم شما نيست، بر روي بلوك ديگر كليك كنيد.

چند نكته:

  • مانند ساير تنظيمات مودم روترها، براي تغيير دادن اين قسمت از تنظيمات نيز تاكيد مي‌كنيم كه از اتصال كابلي (و نه اتصال از طريق واي فاي) استفاده كنيد اگرچه استفاده از واي فاي نيز براي ورود به تنظيمات مودم روتر و تغيير دادن آن اولويت پايين تري دارد، مي‌توانيد از آن نيز استفاده كنيد.
  • اين پست در رابطه با نحوه پيكربندي و تنظيم كردن مودم روترهاي شركت تي پي لينك است. براي تغيير رمز مودم به پست تغيير دادن رمز مودم روتر TP-Link و براي فعال يا غيرفعال كردن شبكه واي فاي ويا تغيير دادن رمز آن به پست "تغيير دادن رمز واي فاي TP-Link" مراجعه كنيد.
  • درصورتي كه در اتصال به صفحه تنظيمات مودم روترتان با استفاده از آي پي Gateway (مثل 192.168.1.1) مشكل داريد، پست مشكل ورود به تنظيمات مودم را بخوانيد.
  • اگر توانستيد به صفحه تنظيمات مودمتان وصل شويد ولي در مرحله وارد كردن رمز مشكل داشتيد، ابتدا رمز پيشفرض را از پست رمز عبور پيشفرض TP-Link طبق مدل مودم روتر خود بدست بياوريد. اگر نتوانستيد از اين رمز استفاده كنيد به احتمال زياد رمز شما تغيير داده شده است كه در اين صورت يا بايد مودم روتر خود را ريست كرده (بند آخر پست مشكل ورود به تنظيمات مودم را به اين منظور بخوانيد) و از رمز پيشفرض استفاده كنيد و يا با استفاده از دانش هكينگ وارد تنظيمات مودم روترتان شويد كه مسئوليت آن بر عهده خودتان است و توضيح دادن اين گونه روش‌ها از مباحث اين سايت خارج است.
  • به دليل انبوه دلايل و روش‌ها، براي سوالاتي نظير "مشكل اتصال به اينترنت و قطع بودن آن"،"مشكل اتصال به شبكه واي فاي" و ... انتظار پاسخي را نداشته باشيد كه حتماً نتيجه بدهد. براي هر دوي اين موارد سعي خواهد شد در آينده پست‌هاي جداگانه‌اي براي راحتي شما كاربران گرامي نوشته شود.

 

دانلود فايل ورد...دانلود فايل
pdf

تاریخ :
1396/07/15
تعداد بازدید:
78074
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal